PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 329
ocen
8,0 10 1 88329
8,7 23
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Na co dzien nie ogladam anime, ten obejrzalem z powodu wysokiej oceny. Podajcie mi kilka powodow dlaczego wam sie tak podoba i dlaczego ma taka wysoka ocene ( w sumie 12tys glosow to nie byle co) , bo jak dla mnie to byla strata 2h i tyle.

ocenił(a) film na 10
tworek133

-Fabuła
-postaci
-muzyka
-krajobrazy
-martwa i "żywa" natura
-krew(w filmach Miyazakiego to klasa sama w sobie)
-broń
-demony
-duch puszczy
-zwierzęta
(ogólnie kreska)
-epickość
-sprytnie wpleciony morał, który nie boli
-seiyu (aktorzy głosowi)
-język japoński, który zawsze brzmi pięknie

Mononoke to film wybitny wg. mnie.

budka_z_napojami

Akurat mnie się kreska nie podobała, tak samo jak kolorystyka (a co do mojego loginu to tylko dlatego że nie miałam pomysłu). Za to jestem ogromną fanką Joe hisaishiego (kompozytora muzyki filmowej, zdobył kilka Oskarów)Ciekawa też była fabuła była dość nieokreślona, tajemnicza i z przesłaniem.

ocenił(a) film na 10
San_and_ashitaka

Chciałem zwrócić uwagę,że Joe Hisaishi w swojej karierze nie zdobył żadnego Oscara, a nawet nominacji (co jest moim zdaniem ogromnym nieporozumieniem). Jest jednym z moich ulubionych kompozytorów.

użytkownik usunięty
San_and_ashitaka

http://www.youtube.com/watch?v=kk6SPeevvsA
:)

ocenił(a) film na 9
tworek133

Fantastyczny gejzer pomysłów, który został fenomenalnie oddany wizualnie, naprawdę, naprawdę, naprawdę niesamowita wyobraźnia twórców, od której kipi każdy obrazek i każda postać. Poza tym to coś totalnie odmiennego od kina, do którego jestem przyzwyczajony.

ocenił(a) film na 8
tworek133

Anime są nie tylko takie baśniowe. Musisz spróbować bardziej 'nowoczesnego'.

ocenił(a) film na 8
tworek133

Muzyka i duch puczczy.

ocenił(a) film na 9
tworek133

Ja również nie przepadam za anime, ten film obejrzałam bo został mi polecony. Co mi się w tym filmie spodobało.. Hmm.. Głównie klimat. Taki magiczny. Plus muzyka i postacie.

ocenił(a) film na 7
tworek133

- animacja;
- brak schematyczności w fabule czy postaciach;
- muzyka;
- sekwencje z bóstwami i duchem lasu

Też jakimś wielkim fanem anime nie jestem, ale czasem zdarza mi się jakieś obejrzeć i nawet mi się ono spodoba. "Księżniczka..." wypadła całkiem porządnie. :)

tworek133

Bardzo podobał mi się brak prostego podziału postaci na "dobrych i złych". Większość stron konfliktu broniła swoich istotnych racji. W związku z tym brak prostego moralizatorstwa. Tylko demonstracja, że nieumiejętność kompromisu prowadzi do takiej eskalacji nienawiści, że nie ma szans na rozumne rozwiązanie. Dopiero po zniszczeniu i zagładzie przychodzi brać się ocalałym za odbudowę (w dodatku każda strona swojego odmiennego świata wartości, więc bez gwarancji uniknięcia podobnych wydarzeń w przyszłości...)

użytkownik usunięty
tworek133

- historia i jej klimat
- muzyka (cudowna)
- postaci
- Duch puszczy
- San i Ashitaka (historja ludu Ainu)
- Kodama :)
- kreska (nie chodzi o postaci a o świat tam przedstawiony)
- humor
- całość

tworek133

Z tego co zauważyłem, to duża większość osób, które nie są przyzwyczajone do stylistyki anime dają dużo niższe oceny..Najprawdopodobniej wynika to z ich uprzedzeń wobec tego konkretnego gatunku. Ten, kto nie widzi w tym filmie nic szczególnego jest po prostu ignorantem, muszącym się jeszcze wiele nauczyć odnośnie kina..Tyle ode mnie..

ocenił(a) film na 9
tworek133

Kreska jest całkiem urocza, fabuła wciągająca, a muzyka? Co tu dużo mówić - cudowna. Dziwi mnie czemu nie zdobyła nominacji do Oscara... Oglądałam wiele filmów anime, ale ten jest wyjątkowy. Ot, wszystko co mogę napisać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones