PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 329
ocen
8,0 10 1 88329
8,7 23
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Polecam, moja córka oglądała, jak zaczarowana, tym samym skazując mnie na zainteresowania fabułą. Japończycy potrafią pociągnąć za sobą miliony i nie jest to zwykłym przypadkiem! To nowy rodzaj ekspresji, kultury i powiem szczerze bardzo pobudzający wyobraźnie.

artefakt

fajnie, że pokazujesz dziecku tak piękny i mądry film, ale szkoda, że użyłaś słowa "baja". dla fanatyków jest to niczym podeptanie amerykańskiej flagi, albo jakiejś innej ;) . swoja drogą polecam inne filmy Hayao Miyazaki.

ocenił(a) film na 8
sebawasik

Faktycznie, masz rację :). Określenie "baja", jest bardzo niestosowne, ze względu na przebogatą, dojrzałą a jednocześnie lekką fabułę. Nie znam nikogo, kogo by co jakiś czas w gardle nie ściskało ze wzruszenia. Sprawdzę sobie Hayao Miyazaki. Co kilka lat oglądam sobie w samotności Full Metal Alchemist ... tylko nie mów nikomu ...

ocenił(a) film na 10
artefakt

Baśń nie baja

ocenił(a) film na 7
artefakt

można to obejrzeć z 6-letnią bratanicą?(wiesz o co chodzi : czy dużo przemocy, nagości etc?) czy odczekać jeszcze kilka lat?

ocenił(a) film na 8
zrelaxowany85

Można, ale musisz komentować na bieżącą wydarzenia. Ja sam, gdy miałem 6 - 7 lat oglądałem film, epopeje serialową pt. "Jak zdobywano dziki zachód". Nie miałem z tego powodu jakiś lęków, czy innych niepożądanych urazów psychicznych :). Ważne jest przesłanie, powody, dla których dochodzi do przemocy. Jeśli dzieci mogą je zrozumieć to tylko wzbogaca je wewnętrznie i rozwija.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones