PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 329
ocen
8,0 10 1 88329
8,7 23
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Help

ocenił(a) film na 10

księżniczka mononoke jest drugim anime po spirited, który obejrzałem, widziałem te filmy (tylko księżniczke i spirited i chyba jeszcze metropolis) w dzieciństwie jak wielu z was, oczywiście wtedy nie rozumiałem tych jednakże było to coś niezwykłego i do dziś mam konkretne obrazy z tego filmu w pamięci (jeszcze z dzieciństwa, może to właśnie przez sentyment wywarło to na mnie takie wrażenie). Pomyślałem że warto by obejrzeć inne anime studia ghibli no i klapa jestem kompletnie zawiedziony Nausicaä z Doliny Wiatru, ruchomy zamek, ghost in the shell zupełnie nie trafiły w mój gust. Historia jest w zasadzie podobna ale są to przedawnione s.f. z przed kilku lat i te klimaty już mnie nie kręcą (nie wiem czemu jeszcze się to podoba, te zardzewiałe budynki z niby nowoczesnego miasta...). Ten film warto obejrzeć choćby dla samej sceny końcowej niesamowita kompozycja brak słów... takie jakby odkupienie. Również love story trafia w mój gust może tak juś mam.
Pomóżcie, znacie jeszcze jakieś dobre filmy w tym tonie? Szukałem trochę ale w sztandarowych produkcjach studia nie mogłem się doszukać podobnego motywu (mitologia, magiczne stworzenia, startożyność no i piekna myśl, niestety niekoniecznie realna, ale taka romantyczna)

ocenił(a) film na 10
Zysiolo

Mogę poradzić poszukanie na tanuki to największa baza anime w polsce z recenzjami i opisami.

ocenił(a) film na 10
Zysiolo

Dzięki dobra strona, fajne filtry do wyszukiwania.
Ale i tak chciałbym sobie wymazać pamieć i móc oglądnąć to jeszcze raz z takim zachwytem. ;(

ocenił(a) film na 9
Zysiolo

Polecam Mój sąsiad Totoro :)

ocenił(a) film na 9
Zysiolo

GiTS nie jest Ghibli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones