PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 329
ocen
8,0 10 1 88329
8,7 23
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

Pamiętam jeszcze jak za czasów gdy było się gimbusem oglądałam ten film (tak od środka), przed pójściem do szkoły. A gdy byłam już z moją klasą to jak z kolegą grzaliśmy "jakie to bajki puszczają dzieciom o 7 rano?!", krew się leje strumieniami, kobieta odcina łeb wilkowi, głowa wilka odgryza rękę (? już nie pamiętam) kobiecie, trędowaci tracą kończyny i nawiedzona biała Indianka w tle skaczaca po dachach i napastująca kogo napadnie. idealne kino dla młodych widzów xD dużo się z tego nauczą.

Ja rosumiem, że to anime dla starszych widzów, a ten film to idealny dowód, że to że coś jest animowane nie jest równoznaczne z "dla dzieci".

Aczkolwiek fakt te przesadzone sceny trąciły groteską, nie wiem czy to był efekt zamierzony czy nie. Ja aż takim weteranem anime nie jestem. Aczkolwiek Spirited Away był rewelacyjny.

Moai

Nooo, czegoś się nauczą na pewno! :p Trzeba wziąć poprawkę że to nie zachodnia wytwórnia! :) To Japonia, a więc anime, rządzące się swoimi prawami, na pewno odmiennymi od tego do czego nas przyzwyczajają europejskie i amerykańskie filmy i animacje.
W tym gatunku często występuje przemoc :) Taki Dragon Ball, krew, przemoc jest, a ileż on dał swym małym w tedy fanom na całym świcie :)
Mnie tam ten film się bardzo podobał, dlatego z chęcią obejrzę inne produkcje legendarnego studia Ghibli :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones